Pytania

Q?

Ile czasu potrzeba, żeby przygotować się do wesela?

A.

Niezależnie od oczekiwań i predyspozycji warto jest przyjść na pełen kurs tańca. W ten sposób dajemy sobie czas na oswojenie się z ruchem i muzyką. 3 miesiące kursu podstawowego z zajęciami raz w tygodniu i 2 miesiące kursu intensywnego z zajęciami dwa razy w tygodniu, to czas, w którym można poznać podstawy tańców standardowych i latynoskich, tak żeby można było sobie swobodnie poradzić na zabawie weselnej i opanować choreografie do pierwszego tańca weselnego.

Jeżeli czasu do wesela zostało mało i tak warto przyjść chociaż na kilka zajęć grupowego kursu tańca.

W razie potrzeby zawsze można wykupić lekcje indywidualne w systemie para - instruktor.

 

Q?

Ile trwa kurs?

A.

Płatności są miesięczne, więc długość kursu można dostosować do swoich potrzeb.  Nauka odbywa się w modułach:

3 miesiące - kurs raz w tygodniu kurs dla początkujących

2 miesiące - intensywny kurs dwa razy w tygodniu dla początkujących

W każdym miesiącu jest realizowany konkretny program figurowo-techniczny.

Wszystkie kursy można kontynuować dalej w grupach na wyższym poziomie zaawansowania.

Q?

Jak ubrać się na kurs tańca?

A.

Na zajęcia polecamy wygodny ubiór oraz buty sportowe na miękkiej, jasnej podeszwie. Buty do tańca polecamy uczestnikom grup zaawansowanych.

 

 

 

Q?

Jakich tańców nauczę się na kursie?

A.

Nasze kursy tańca są stworzone oparte są o Światowy Program Taneczny z którego czerpiemy formę i technikę taneczną. Program obejmuje tańce standardowe i latynoamerykańskie: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep samba, cha-cha, rumba, jive. W grupach zaawansowanych wprowadzane jest paso doble i fokstrot. Dodatkowo poszerzamy program o tańce dyskotekowe takie jak disco-samba i rock&roll. Po kursie można swobodnie poruszać się w każdej sytuacji na dyskotece, weselu, prywatce a także zatańczyć swój wymarzony pierwszy taniec weselny.

 

Q?

Co zyskam chodząc na taniec?

A.

Według British Dance Council „Pół godziny tańca towarzyskiego to utrata takiej samej ilości kalorii, jak podczas trzydziestominutowego energicznego spaceru.” Taniec towarzyski przynosi korzyści porównywalne z ćwiczeniami fizycznymi, a ponadto wiele osób uważa, że taniec jest znacznie przyjemniejszy, umożliwia utrzymanie dobrej kondycji w ciekawy sposób. Ćwiczenia zmieniają się wraz z poziomem zaawansowania, uczestnicy poznają nowe kroki, figury, uczą się doskonalić technikę taneczną, co sprawia, że taniec towarzyski się nie nudzi. Taniec towarzyski przynosi również wymierne korzyści zdrowotne. Taniec przede wszystkim chroni serce. Specjaliści potwierdzają, że taniec pozwala spalić nadmiar kalorii, zmuszając serce do wytężonej pracy. Wiele tańców jest tańczonych w spokojnym, umiarkowanym tempie, co sprawia, że są to ćwiczenia idealne w profilaktyce schorzeń układu krwionośnego. Taniec towarzyski pozwala na obniżenie poziomu tłuszczu we krwi. Duńscy badacze potwierdzili doświadczalnie, że po pięciu miesiącach regularnego tańczenia zanotowano u osób biorących udział w doświadczeniu znacznie niższy poziom tłuszczu we krwi, niż przed rozpoczęciem badania. Tańcząc zrzucamy kilogramy. Tańcząc spalamy od 180 do 400 kalorii w ciągu godziny, co odpowiada takim aktywnościom jak aerobik i ćwiczenie na siłowni. Tańcząc poprawiamy sylwetkę bez zbędnych wyrzeczeń i przymusu. Coraz więcej młodych osób ma problemy z nadmiarem kilogramów, a tańcząc zadbamy o wagę, sprawność fizyczną, nie obciążając nadmiernie żadnych partii mięśni, ponieważ równomiernie pracujemy całym ciałem. Tańcząc utrzymujemy dobrą formę fizyczną. Regularny taniec wzmacnia mięśnie, szczególnie nóg i pośladków, kształtuje sylwetkę, zwiększa siłę i poprawia wytrzymałość. Widoczne efekty osiągniemy już po dwóch miesiącach ćwiczeń, a im więcej tańczymy, tym nasze ciało jest sprawniejsze, a samopoczucie lepsze. Wiek nie stanowi problemu, wręcz im jesteśmy starsi tym bardziej, jest to odpowiednia dla nasz forma ruchu. Taniec wzmacnia kości, poprzez ich łagodną stymulację, pobudzając organizm do budowy nowej tkanki, co w konsekwencji wzmacnia szkielet, co jest szczególnie ważne dla kobiet. Ponadto taniec to doskonała forma relaksu i oderwania się od problemów. Tak jak aerobik powoduje zmęczenie fizyczne, ale dodatkowo pomaga się zrelaksować, gdyż podczas tańca nasz organizm uwalnia endorfinę, zwaną hormonem szczęścia. Osoby, które regularnie tańczą, są bardziej odporne, rzadziej zapadają na choroby wirusowe, m. in. przeziębienie lub grypę.

"Taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Doskonała dla ciała i duszy. Zacznij tańczyć już teraz..." (Pokochaj Swoje Serce, nr 2 2008)

Q?

Jak wybrać buty na tańce?

A.

Na zajęcia wystarczą wygodne buty z miękką podeszwą.

Buty taneczne warto kupić, jeśli nasza przygoda z tańcem ma potrwać dłużej niż kilka miesięcy. Na grupach tańca dla początkujących nie będą potrzebne.
Buty do tańca niewiele ważą i są zrobione z satyny, zamszu bądź skóry. Płaskie buty dla pań i panów mają zazwyczaj obcasy o wysokości 2,5 – 3 cm, buty na wysokim obcasie mają 5 – 7,5 cm. Przeciętna cena butów tanecznych to ok. 250 zł. Buty importowane kosztują mniej więcej dwa razy tyle, co te wykonane w Polsce.
Buty do tańca należy wybrać, tak aby były wygodne, dawały nam podporę, chroniły stopę i dawały komfort ruchu na parkiecie. Niektóre buty do tańca są słabo zrobione, więc należy zwracać uwagę na ostre krańce oraz szwy wewnątrz buta, które mogą obetrzeć stopę.

Buty do tańców latynoskich mają zazwyczaj wyższe i węższe obcasy oraz cieńszą, miększą i bardziej giętką podeszwę niż te do Standardu.

Jakość buta zależy głównie do jego podeszwy. Nowe lub dobrze wyszczotkowane podeszwy zamszowe dają właściwy poślizg na drewnianym parkiecie do tańca. Buty z podeszwami z gładkiej skóry są bardziej śliskie i znajdują się w tańszych butach.
Buty do tańca wybieramy w naszym rozmiarze, absolutnie nie mogą być ani za duże, ani za małe. But musi jednak ściśle przylegać do stopy. Panie powinny pamiętać, że skoro większość kroków wykonywanych jest "od podeszwy", ciężar ciała opiera się o łuk buta, więc ważne jest, aby ta część była jak najbardziej wygodną podporą dla stopy. Zazwyczaj w butach do tańców latynoamerykańskich ta część buta jest zrobiona z paseczków. Jeśli mamy wrażliwą stopę, lepiej jest wybrać but, w którym te paseczki albo są bardzo gęsto ułożone wobec siebie, albo łuk jest wykonany z jednego kawałka materiału. Dla osób z wyższym podbiciem szczególnie polecany jest dodatkowy pasek na łuk stopy łączący część nad palcami z częścią wokół kostki.

Buty do tańców standardowych dla Pań są bardziej zabudowane. Zwracajmy uwagę, aby były jak najbardziej wygodne i jak najlepiej dopasowane do naszego naturalnego kształtu stopy.

Warto jest przy okazji zakupić plastikowe ochronki do damskich butów tanecznych na obcasy. Obcas bez osłonki może zrobić dużą krzywdę partnerowi, a przy okazji but z osłonką posłuży nam nieco dłużej. Dodatkowo dobrze jest kupić szczotkę do podeszwy buta, aby utrzymywać właściwy poślizg zamszu.